Zmiany, zmiany, zmiany!

Styczeń obfituje w snucie planów na nadchodzące miesiące… Nic dziwnego! Wchodząc w nowy rok mamy wiele nadziei i dodatkowe pokłady energii do działania. Postanowienia noworoczne dzielą nas jednak na dwie grupy – tych, którzy je kochają i ich stanowczych przeciwników. My mamy zupełnie inne zdanie – termin nie ma znaczenia, jeśli w grę wchodzą zmiany na lepsze!

Dietetyczna Chatka w nowej odsłonie

Dziś ruszyliśmy z nową odsłoną Dietetycznej Chatki! W grudniu nasza firma przeszła wielką metamorfozę – jej celem jest maksymalne usprawnienie i unowocześnienie całego procesu przygotowywania, magazynowania i transportu posiłków. Podczas remontu mieliśmy kilka gorących momentów, ale na szczęście wyszliśmy z tego obronną ręką! 😊 Wypadki losowe dodały nam jednak ogromnej motywacji i były doskonałą pierwszą lekcją w nowym roku – mimo niepowodzeń, nie warto poddawać się bez walki!

Wierzymy, że ta inwestycja wpłynie na komfort pracy naszego zespołu i pozwoli wprowadzać w życie kolejne zmiany, co z pewnością jeszcze bardziej odzwierciedli się w jakości i smaku naszych diet.  Co dalej? Będzie się działo! W zanadrzu mamy już głowy pełne pomysłów oraz kilka nowych projektów, których efektami będziemy mogli podzielić się już lada dzień…

W tym roku postaw na zdrowie

Z doświadczenia wiemy, że z motywacją bywa różnie – robimy listę postanowień, przygotowujemy plan, zamawiamy niezbędny sprzęt, a chęć do działania mija wraz z przybyciem kuriera. Najczęściej dzieje się to właśnie wtedy, kiedy noworocznym celem są zmiany związane z odżywaniem, odchudzaniem i aktywnością fizyczną. Diety kojarzą nam się bowiem z głodem, niesmacznymi potrawami i morderczymi treningami, które zamieniają codzienność w udrękę. Jest jednak sposób, aby odczarować to błędne podejście i wyjść z tej walki z tarczą, nie na tarczy.

Zasada jest prosta – wprowadź zmiany, nie wykluczenia. Pierwszym krokiem zawsze powinno być postawienie sobie pytania, dlaczego właśnie chcesz to zrobić i tutaj poszukać źródła swojej motywacji. Ważne jest, aby jak najkonkretniej odpowiedzieć na to pytanie i niestety proste „chcę schudnąć” może nie wystarczyć. Potrzebujemy twardych celów, które sprawią, że zdrowe nawyki staną się nieodłączną częścią Twojego nowego stylu życia.

Drugim krokiem jest transformacja negatywnych zakazów w pozytywne wyzwania. Chodzi o sam wydźwięk – zamiast mówić, że „musisz zrezygnować z jedzenia pizzy”, postanów sobie, że „następnym razem zamówisz sałatkę”. Jednocześnie pamiętaj, aby nie było ich zbyt dużo. Jeżeli wcześniej prowadziłeś siedzący tryb życia, miałeś nałogi i niezdrową dietę, wprowadzaj zmiany powoli.

dietetyczna chatka

Początek roku to najlepszy czas, aby wprowadzić zmiany w sposobie odżywiania – sprawdź naszą ofertę diet! tutaj!